Nie pozwól ciepłu uciekać


Ceny za ogrzewanie domu nigdy nie były niskie. W klimacie, w jakim żyjemy, zimy nieraz są srogie, a ogrzewanie musimy zaczynać już wczesną jesienią. Jedne mieszkania lepiej trzymają ciepło, inne gorzej – przy próbach jego ratowania uszczelniamy drzwi i okna, odsłaniamy kaloryfery, ale wszystko to robimy nieraz „na oko”.
Ceny gazu są coraz wyższe, a staje się on coraz popularniejszym surowcem do ogrzewania naszych mieszkań i domów. Żeby niepotrzebnie nie tracić zbyt dużo pieniędzy na dogrzewanie mieszkania warto postawić na badanie domu kamerą termowizyjną. Jest to profesjonalne narzędzie, które pozwala nam dowiedzieć się, gdzie w naszym obiekcie mieszkalnym są największe straty ciepła, ale również lokalizacje ognisk wilgoci czy wycieków. Dzięki temu nie tylko zadbamy o docieplenie miejsc, z których ciepło może nam uciekać (np. przez wymianę materiałów budowlanych na inne) ale również wcześnie zapobiegniemy wilgoci, zanim zamieni się ona w grzyb czy pleśń. Często badanie domu kamerą termowizyjną obejmuje też dokładny, opisowy raport całego domu, a nie tylko zdjęcia z badania.
Jeśli widzimy, że mimo ciągłego ogrzewania naszego domu, wymienionych okien na plastikowe okna wysokiej jakości, temperatura nie jest taka jaką sobie wymarzyliśmy, a kocioł gazowy nie ma wytchnienia w pracy – warto zdecydować się na taką jednorazową usługę, zamiast comiesięcznie pozwalać ciepłu uciekać wraz z naszymi pieniędzmi. Dodatkowo dowiemy się, czy lokal nie ma wad konstrukcyjnych czy też wykończeniowych, przez co ciepło ucieka – może się to przydać zwłaszcza przy dochodzeniu do odszkodowań.
Ciepłe mieszkanie nie jest rarytasem, powinno być normą dla wszystkich, dlatego też jeśli czujemy, że nasz komfort jest obniżony nie powinniśmy siedzieć z założonymi rękoma, tylko ustalić czas wizyty i zacząć działać w celu poprawy warunków cieplnych. Niejednokrotnie znalezione wady da się naprawić niskim kosztem i nakładem pracy, a efekty mogą być spektakularne i stosunkować znaczną poprawą warunków życia.

Więcej informacji: term-os.pl