Jakie dekoracje na tort weselny?


Prawdziwe polskie wesele bez dużego i efektownego tortu weselnego po prostu nie istnieje, a nawet można powiedzieć, że się nie liczy. Ten tort absolutnie musi się na nim pojawić. Wszyscy go zawsze oczekują i wszyscy nie mogą doczekać się momentu, gdy w końcu ujrzą, jak on wygląda i będą mogli ocenić jego prezencję. Tort weselny powinien więc robić na gościach jakieś wrażenie. A by tak się stało, trzeba go odpowiednio udekorować, czyli wypełnić biszkoptową masę i warstwy kremów różnorodnymi elementami dekoracyjnymi, kojarzącymi się swoim wyglądem właśnie z weselem bądź samą parą młodą. O to musi zadbać cukiernia Poznań. Odpowie ona i za smak, i za wygląd uroczystego wypieku.

Coraz częściej na samym szczycie tortów sytuowane są specjalne toppery. To takie specjalne ozdoby, które mogą przedstawiać dowolny motyw czy nawet napis – można je stworzyć w zupełnie dowolny sposób, aby właśnie z ich pomocą jeszcze bardziej spersonalizować tort i wykonać z niego naprawdę wyjątkowy wypiek. Tuż obok topperów pojawiają się zwykle figurki. Są to oczywiście figurki jadalne, które goście mogą na sam koniec skonsumować, aby wszystkie elementy dekoracyjne torty zostały w pełni wykorzystane. Mocno dekorowane i wyraźnie ozdobne torty weselne cieszą się największą popularnością, ale nie znaczy to wcale, że pary, które niespecjalnie za czymś takim przepadają, muszą się na to godzić. Innym rozwiązaniem, które coraz częściej proponuje parom cukiernia Poznań, będzie wykonanie zupełnie minimalistycznego, prostego czy wręcz nawet skromnego tortu. Pozostawiony sam sobie, otoczony wyłącznie białym kremem i naprawdę minimalną ilością ozdób w postaci samych świeżych owoców zaprezentuje się wyjątkowo szykownie i elegancko, dzięki czemu też zrobi na wszystkich wrażenie. Taki wypiek stanie się nawet czymś bardziej oryginalnym niżeli tradycyjne torty weselne. Mało kto spodziewa się bowiem ujrzeć go na polskim weselu.

Przed zamówieniem tortu idealnego warto na pewno przyjrzeć się różnym wypiekom tego rodzaju i po prostu się nimi zainspirować. Nie ma niczego złego w powielaniu czyichś koncepcji.

Torty weselne: cukiernia-piskorska.pl