Jak zadbać o poziom nawilżenia skóry?


Jak nawilżyć skórę? Tylko w teorii wystarczy sięgnąć po pierwszy z brzegu balsam do ciała i używać go regularnie, najlepiej codziennie. Czasem nawet ten zabieg okazuje się niewystarczający, a już zwłaszcza gdy chodzi o skórę twarzy, jakiej od czasu do czasu potrzebne może być bardziej specjalistyczne wypełnianie kwasem hialuronowym, gdy utraci ona pewne substancje, które powinny w niej występować. Musisz zatem wprowadzić do niej właśnie takie korzystne drogocenne związki. A nie zawsze występują one w pięknie pachnących balsamach z drogerii.

Szukając absolutnie najlepszych kosmetyków nawilżających, zdolnych do poradzenia sobie z problemem bardzo suchej skóry, musisz zawsze patrzeć na ich składy. To, że produkt fantastycznie pachnie, o niczym jeszcze nie świadczy. Czasem nawet cena nie jest dobrym kryterium wyboru, bo nawet jeśli jest ona wysoka, nie jest wcale powiedziane, że w kosmetyku zawarto sporą ilość korzystnych substancji aktywnych. Najlepszym źródłem informacji zawsze będzie dla ciebie po prostu sam skład. Na pewno świetnym jego elementem okażą się dwie podstawowe substancje znane ze swoich właściwości nawilżających, czyli: kwas hialuronowy oraz aloes. Czystego aloesu nie należy jednak stosować na suchą skórę. Kosmetologia mówi o tym, że jeżeli chce się, by wykazał się on właściwościami nawilżającymi, musisz zastosować go dopiero po uprzednim (chociażby delikatnym) nawilżeniu ciała. Najpierw sięgnij więc po klasyczny balsam do ciała, a dopiero potem po czysty aloes. Przy takim zastosowaniu świetnie uzupełni on działanie podstawowego kosmetyku nawilżającego skórę. Jeżeli natomiast użyłabyś aloesu na dopiero co oczyszczonej i osuszonej skórze, mogłabyś doprowadzić do jej mocniejszego wysuszenia.

Kosmetyki nawilżające skórę mogą być też aplikowane kilkukrotnie i to przy jednorazowej pielęgnacji. Jeżeli czujesz, że twoje ciało potrzebuje teraz porządnego odżywienia, zawsze po kąpieli czy prysznicu staraj się smarować je balsamem przynajmniej dwukrotnie, a czasem nawet i trzykrotnie.

Zadbaj o swoją skórę razem z nami: izabelacytrowska.pl