Dwie najważniejsze rzeczy, które powinieneś wiedzieć o zdrowych zębach


Odpowiednia i regularna higiena jamy ustnej oraz kontrolne wizyty w gabinecie dentystycznym stanowią kompleksową profilaktykę chorób zębów i dziąseł.

Próchnica jest chorobą, która ma związek z powstawaniem płytki nazębnej działającej w sposób niekorzystny na szkliwo zębów. Płytka nazębna jest niewidzialnym filmem składającym się z resztek spożytego jedzenia oraz bakterii próchniczych wykorzystujących powyższe resztki w swoim cyklu życiowym. Najprostszą metodą na jej usunięcie jest regularne szczotkowanie zębów.

Pomimo jednak dbania o higienę jamy ustnej zdarza się, że zmiany próchnicze powstają w trudno dostępnych miejscach uzębienia. Dlatego tak istotne są kontrolne, regularne wizyty stomatologiczne. Dentysta bemowo jest profesjonalnym gabinetem charakteryzującym się usługami stomatologicznymi na najwyższym poziomie.

Podczas wizyty kontrolnej stomatolog wykona przegląd całego uzębienia, który ma na celu wyeliminowanie ewentualnych zmian chorobowych oraz ubytków. W czasie wizyty kontrolnej lekarz przeprowadzi także usuwanie kamienia nazębnego, który jest nieestetycznym, zmineralizowanym osadem płytki nazębnej. Jego usunięcie można wykonać tylko i wyłącznie w gabinecie dentystycznym. Jest to istotny i ważny zabieg, ponieważ pod kamieniem nazębnym może dochodzić do degradacji szkliwa i powstawania ubytków.

W zachowaniu zdrowych zębów bardzo ważne jest wczesne reagowanie na powstające stany chorobowe, ponieważ w przypadku zwlekania z wizytą można doprowadzić do trudnych w leczeniu zmian próchniczych, które mogą skończyć się dewitalizacją zęba lub nawet jego usunięciem.

Regularne wizyty kontrolne u dentysty powinny odbywać także dzieci od najwcześniejszych lat. Jest to ważne z punktu wyrobienia w nich odpowiedniego nawyku i oswojenia z lekarzem stomatologiem. Dla małych pacjentów, którzy boją się dentysty, warto poszukać gabinetów, w których przeprowadza się zabiegi z zastosowaniem sedacji wziewnej. Jest to w pełni bezpieczna metoda działająca jako rodzaj znieczulenia podczas zabiegów stomatologicznych.

Podsumowując powyższy tekst, należy stwierdzić, że w zachowaniu zdrowia zębów najważniejsza jest ich regularna kontrola lekarska oraz higiena.

Więcej znajdziesz na: https://medicdental.com.pl/