BHP w zakładach pracy


BHP to zbiór przepisów oraz norm opisujących na przykład co muszą zrobić Twoi pracownicy aby dołożyć należytej staranności podczas wykonywania swoich obowiązków w godzinach pracy.
Osoby pracujące w Twojej firmie mają zobowiązania BHP wobec siebie i innych w ramach wykonywanych obowiązków. Są zobligowani do następujących czynności:

– powinni dbać o własne zdrowie i bezpieczeństwo,
– uważać, aby nie robić niczego, co mogłoby zagrażać innym osobom,
– powinni postępować zgodnie z instrukcjami BHP
– muszą przestrzegać zasad i procedur BHP obowiązujących w miejscu pracy, tak aby współpraca BHP odbywała się bez zakłóceń.

Wsparcie BHP w firmach przyczynia się do odpowiedzialnej pracy i zachowania pomiędzy współpracownikami. Współpraca bhp określa wiele aspektów, takich jak na przykład praca w ekstremalnych warunkach pogodowych, czy też przy podnoszeniu i przenoszeniu ciężkich elementów.

Jakie zasady i wsparcie BHP obowiązuje w zakresie pracy w ekstremalnych warunkach pogodowych?

Ekstremalne warunki pogodowe, w tym ekstremalne upały, zimno, grad lub silne wiatry, mogą mieć wpływ na Twoją działalność. Ważne jest, aby rozumieć swoje obowiązki wobec pracowników, gdy takie zdarzenia mają miejsce.
Zgodnie z przepisami BHP musisz zapewnić bezpieczne środowisko pracy i zapewnić swoim pracownikom bezpieczeństwo w ekstremalnych warunkach pogodowych – na terenie zewnętrznym. Powinieneś upewnić się, że jesteś świadomy wielu aspektów, takich jak na przykład oznak choroby związanej z upałami, czy innymi niebezpiecznymi warunkami, czyli zarządzać ryzykiem w tym zakresie.

Nie wszyscy pracodawcy muszą zapewnić urlop, jeśli ich pracownicy nie mogą pracować z powodu ekstremalnych warunków pogodowych, ale niektórzy to robią. Musisz sprawdzić, czy Twoi pracownicy mają prawo do urlopu na podstawie umowy. Jeśli nie znasz swoich praw i obowiązków jako pracodawcy, odwiedź odpowiednie strony rządowe z zakresu wsparcia BHP lub zasięgnij porady prawnej.
Zdrowie i bezpieczeństwo pracowników nie powinno nigdy zostać narażone na uszczerbek.